Roleta ścienna i okienna – podobieństwa i różnice

Pragniesz o roletach w swoich wnętrzach, ale nie wydaje się to możliwe, gdyż nie można ich zamocować na oknie? Jest na to rozwiązanie. Dla osób w Twojej sytuacji wymyślono rolety ścienne. Różnią się od rolet okiennych tym, że mocuje się je na ścianie lub suficie. Czy warto kupić taki model rolety? Gdzie rolety ścienne wewnętrzne sprawdzą się najlepiej?

Gładkie rolety ścienne wewnętrzne

Pierwszy rodzaj rolety ściennej to wariant wyprodukowany z gładkiego materiału. Taka roleta ma najczęściej półzaciemniający poziom. Przepuszcza pewną ilość promieni słonecznych do wnętrza, ale osłania przed nadmiernym rozgrzewaniem się i zbyt dużą ilością światła. Atutem takich rolet jest prosta instalacja na ścianie lub suficie. W porównaniu do rolet okiennych, które nie wymagają śrub, wiercenia czy też szczególnych zdolności monterskich, rolety ścienne wewnętrzne wymagają przewiercenia dwóch otworów, które będą utrzymywać rolkę rolety.
Inną, istotną różnicą pomiędzy roletami ściennymi i okiennymi, jest odległość szyby od rolety. Im bardziej roleta przylega do okna, tym większą osłonę przed światłem i nagrzewaniem gwarantuje. Rolety ścienne są bardziej odsunięte od szyby niż rolety okienne, w związku z czym najlepiej montować je w pokojach, gdzie powinno docierać więcej promieni słonecznych.

Rolety ścienne dzień noc

Drugi rodzaj rolety ściennej to jej wariant dzień i noc. Tutaj stopień przenikania promieni słonecznych jest proporcjonalny od gęstości splotu materiału oraz gramatury tkaniny, z której wytworzono roletę. Rolety dzień i noc rodzaju zebra to designerskie i nowoczesne projekty. Ich unikatowy charakter, dzięki strukturze z poprzecznych pasków, powoduje, iż odnajdą się w nowoczesnych, stylowych pomieszczeniach. Rolety dzień noc produkuje się w wariancie ściennym i okiennym. Zależnie od potrzeb oraz typu okna można dobrać którąś z tych opcji. Roletyścienne dzień i noc polecamy w szczególności do nietypowych ram okiennych, z kilkoma kwaterami.