Shuttersy w sypialni i w salonie – kontroluj światło i temperaturę

Więcej informacji o shuttersami w sypialni.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, tzw. szatersy (shutters), kojarzą się zazwyczaj z aranżacją pomieszczeń w stylu południowoamerykańskim czy afrykańskim. Jednak ten element zabezpieczenia okna można użyć również w europejskich domach – jest to niezmiernie trwałe, a przy tym wyśmienicie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu przypadkach zda egzamin lepiej niż popularniejsze aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – ozdoba i praktyczne wykorzystanie

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju dziennym, będą pełniły dwie funkcje – ozdobną oraz praktyczną. Shuttersy znacznie zwiększają estetykę salonu. Ich lamele są szersze, co sprawia, iż znakomicie wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, gdyż to w salonie domownicy przebywają po kilkanaście godzin w trakcie dnia, jak również przyjmują tu gości. Dlatego więc warto zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale także wygodne. Opcja wybrania kąta pochylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych przenikających do salonu, co umożliwia m.in. lekkie jego ściemnienie, kiedy chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju, lub pełne jego zaciemnienie, jeśli mamy ochotę włączyć serial.

Shuttersy w sypialni – wyjątkowo proste czyszczenie

Opcja kontroli przenikania światła do pokoju jest z pewnością najistotniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak też z innej przyczyny – dzięki nim można efektywnie korygować temperaturę pokoju, która ma jak powszechnie wiadomo olbrzymi wpływ na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic shuttersów zimą o wiele dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, a w trakcie lata łatwiej jest zachować w niej niską temperaturę. Dodatkowo takie okiennice tworzą skuteczną barierę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Osadza się na nich mniej cząsteczek kurzu aniżeli w zagięciach firan, a ich konserwacja jest bardzo łatwa i trwa dosłownie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się również w łazience, w pokoju dziecka czy w kuchni.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]