Sól himalajska – właściwości oraz wykorzystanie

Zobacz, gdzie zamówić sól himalajską różową.

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości w naszych domach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jednak, że ma ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska i w jaki sposób możesz ją wykorzystać.

Sól himalajska – pochodzenie oraz charakterystyka

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Odznacza się pięknym różowym kolorem, jaki wywodzi się od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To właśnie unikalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nieprzeciętny smak i wygląd.

Właściwości soli himalajskiej

Sól himalajska zawiera kilkadziesiąt różnorodnych minerałów i pierwiastków śladowych, co powoduje, iż jest w dużej mierze bardziej odżywcza niż tradycyjna sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: co poniektórzy twierdzą, że sól himalajska może wspomagać trawienie przez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zmniejszenie zmęczenia i stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, w głównej mierze magnez, mogą pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. Ponadto sól himalajska jest znana z właściwości jonizujących, co oznacza, iż może pomagać w oczyszczaniu powietrza poprzez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp oraz żyrandoli solnych.

Wykorzystanie soli himalajskiej

Często okazuje się, że sól himalajska to nie wyłącznie kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Prócz tego, używana jest do: Kąpieli solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść rozluźniające doświadczenie, jednocześnie nawilżając cerę oraz dostarczając wartościowych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień i infekcji. Produkcji lamp i świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub świeczką tealight stanowią piękny element dekoracyjny, ale również mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i obszerne zastosowanie, sól himalajska nazywana będzie naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Dane teleadresowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]