Solimed dystrybutorem Prevest DenPro

Już od roku 2020 nasz sklep stomatologiczny dostarcza pełną paletę produktów stomatologicznych firmy Prevest DenPro na nasz rynek. Udało nam się zbudować bazę stałych klientów oraz zdobyć silną pozycję wśród zaopatrzenia materiałów stomatologicznych.

Producent materiałów stomatologicznych – o firmie

Prevest DenPro Limited jest dzisiaj jednym z wiodących na świecie producentów materiałów stomatologicznych. Dzięki stałemu naciskowi na badania i rozwój, nieustannie poszerza gamę produktów, aby sprostać rosnącym potrzebom profesjonalistów stomatologicznych.

Materiały najwyższej jakości są produkowane w nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie zakładach produkcyjnych o powierzchni ponad 5 000 metrów kwadratowych.

W chwili obecnej firma posiada portfolio ponad 100 produktów, dystrybuowanych w 80 krajach na całym świecie.

Produkty znajdują zastosowanie w endodoncji, protetyce, periodontologii, ortodoncji, stomatologii zachowawczej, stomatologii estetycznej oraz przy wytwarzaniu protez w laboratoriach dentystycznych.

Produkty stomatologiczne – jakość, tradycja i wizja przyszłości.

Firma Prevest założona została w roku 1999 roku. Od tego czasu wytwarza materiały zgodnie z normą EN ISO 13485:2016 oraz dyrektywą WE 93/42/EEC gwarantując najwyższy standard jakości poprzez ścisłe przestrzeganie zaawansowanego systemu zapewnienia jakości.

Bagaż doświadczeń zebranych przez wiele produkcji, ciągłe prowadzenie badań naukowych nad nowymi technologiami pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. W chwili obecnej Firma pracuje nad poszerzeniem swojej działalności o produkcję środków dezynfekcyjnych, produktów do higieny jamy ustnej, opieki stomatologicznej oraz biomateriałów.

Starania producenta zostały docenione przez European Business Association, która przyznała producentowi nagrodę “Best Enterprise Award”.

Przegląd materiałów stomatologicznych producenta.

Firma specjalizuje się w materiałach przeznaczonych dla stomatologii zachowawczej i endodontycznej. Ofertę otwiera szeroki wachlarz cementów stomatologicznych o tradycyjnej recepturze – cement karboksylowy, cement fosforanowy, czy cementy glasjonomerowe. Listę uzupełniają cementy tymczasowe takie jak Zitemp lub OraTemp NE.

Ważnym działem są innowacyjne cementy stomatologiczne wzmacniane kompozytem, jonami srebra, czy hydroksyapatytem z cementem chemo i światłoutwardzalnym Fusin Ultra D/C na czele.

Kolejnym działem są kompozyty stomatologiczne nano-hybrydowe o unikatowej recepturze wraz z całą paletą produktów uzupełniających, takich jak system łączący Fusion Bond 5 lub samowytrawiający Fusion Bond 7 oraz wytrawiacz stomatologiczny Actino Gel.

Dynamicznie rozwijającą gałęzią producenta są materiały ortodontyczne. Świetnie przyjęty przez rynek klej do zamków ortodontycznych Fusion Crysta, czy cement do pierścieni ortodontycznych Fusion I-Seal jest tego najlepszym przykładem.

Gwiazdy i bestsellery – najpopularniejsze produkty marki.

Glasjonomeowy, światłoutwardzalny cement Fusion i-Seal. Świetnie sprawdza się w stomatologii zachowawczej oraz w ortodoncji do cementowania pierścieni. Wygodny w użyciu, gotowy do aplikacji. Utwardzany światłem – bez konieczności mieszania.

Klej ortodontyczny Fusion Crysta. Najlepiej sprzedający się zestaw do klejenia zamków ortodontycznych. Idealny skomponowany klej ortodontyczny w bardzo atrakcyjnej cenie.

Płynny, światłoutwardzalny, nano-hybrydowy kompozyt Fusion Flo. Bardzo uniwersalny kompozyt stomatologiczny o szerokim zastosowaniu.

Przyszłe gwiazdy Prevest Denpro zgodnie z hasłem „The Future of Dentistry”

Dowodem na innowacyjność i walkę o pozycję lidera w branży zaopatrzenia stomatologicznego zapewne jest najnowsza linia produktów – żywice do drukarek 3D LCD/DPL i SLA do wytwarzania koron, mostów, częściowych prac protetycznych oraz implantologii.

Żywica do drukarek 3DFusion Crysta Adhesive Kitzestaw%202

Nie czekaj – wypróbuj nasze produkty już dziś!

Źródło tekstu: https://solimed.pl/pl/blog/news/solimed-dystrybutorem-prevest-denpro