Sprawdź, jak kupować przytulanki

Świetnie wyglądają, rozbudzają fantazję oraz posiadają wiele dodatkowych zalet. Przytulanki – bo o nich mowa – to w oczach wszystkich czytelników symbol dzieciństwa. Jak się okazuje, cenią je też psychologowie, którzy zaobserwowali fakt, iż te zabawki doskonale rekompensują nieobecność matki w czasie początkowych wieczorów bez najbliżej osoby, zaś w późniejszym czasie okazują się ich pierwszym kumplem i pomagają w nauczeniu ich odpowiedzialności. Przytulanki dostępne są obecnie bardziej niż kiedyś – w sklepach sprzedawanych jest mnóstwo ich rodzajów, jednak nie wszystkie będą dla malucha tak samo bezpieczne. Jak więc znaleźć te właściwe?

Przytulanki – z jakiego surowca?

Większość czytelników myśli, że wszystkie przytulanki sprzedawane na rynku będą bezpieczne dla ich malucha. To źle, gdyż najprostsze pluszaki wykonuje się często z materiałów, które nie są przyjemne w dotyku, a u poszczególnych maluchów mogą wywoływać zmiany uczuleniowe. Chcąc tego uniknąć, powinniśmy kupować przytulanki wykonane z naturalnych materiałów (na przykład lnu lub wełny) lub syntetycznych tkanin, posiadających właściwe certyfikaty i zgodne z europejskimi normami.

Przytulanki od rzemieślnika

Jednak istotny będzie tak sam materiał, jak i wygląd przytulanki. Wiele dostępnych w sklepach pluszaków imituje bohaterów ze szczególnie lubianych wśród najmłodszych bajek, ale dobrze zdecydować się na niebanalne, ręcznie robione przytulanki z autorskich pracowni. Przywodzą one na myśl pluszaki, które sporo z nas kojarzy z okresu dzieciństwa, a oprócz tego są najczęściej znacznie lepiej wykonane niż produkowane taśmowo zabawki sprzedawane w dyskontach.