Zadbaj o czystość otoczenia – środki odkażające

Jeśli chcesz nabyć środki do dezynfekcji, koniecznie sprawdź verdeavis.pl

Specjalistyczne środki antyseptyczne pozwalają zachować czystość rozmaitych powierzchni. Jak działają i gdzie są wykorzystywane? Czemu warto się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – zawartość i działanie

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz dekontaminację powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwa jest likwidacja chorobotwórczych czynników, które mogą transferować zakażenia krzyżowe lub mieć inny negatywny wpływ na organizm człowieka. Specjalistyczne preparaty są wzbogacone o składniki eliminujące drobnoustroje oraz bakterie. W skład środków dezynfekujących zazwyczaj wchodzi poliaminy, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, aldehydy, chlor, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, a także wiele innych komponentów. Do szczególnie często stosowanych preparatów należą chusteczki do dezynfekcji, żele, płyny w sprayu oraz oleje (np. do instrumentów chirurgicznych).

Przeznaczenie środków do dezynfekcji

Środki odkażające stosowane są zawsze tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, w kuchniach, na stołówkach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania podłóg, urządzeń sanitarnych, toalet, blatów, znajdują także zastosowanie przy myciu maszynek do mięsa, krajalnic, blenderów, sztućców oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dostosowanie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne szczególnie w przypadku nawierzchni ceramicznych – pisuarów, muszli klozetowych czy umywalek.

Dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]