Zamienniki kapsułek Nespresso – poznaj ciekawe aromaty kaw

Skieruj się tu, aby zamówić kapsułki do ekspresu Nespresso

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo pozyskiwały kolejnych zwolenników. Obecnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a urządzenia z tym systemem wytwarza wiele popularnych firm.

Czy istnieją kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o zakupie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezpodstawna obawa. Patent na ten system wygasł kilka lat temu więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków firm jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o umiarkowanej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na połączeniu robusty i arabiki. Innym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zaczerpniętych od włoskich miast, czyli Venezia, Firenze, Roma oraz Trieste. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty pieczonego chleba, palonego drewna czy orzechów laskowych. Inni poważani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Mokaccino, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Light).

Zamienniki kapsułek Nespresso też od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso wytwarza także rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Sublimo, Lungo czy Milano, w tym także kawy aromatyzowane – Carmel, Chocolate, Vanilla oraz Hazelnut.

Podstawowe opakowania sprzedawane w większości sklepów zawierają na ogół 10 szt kawy w kapsułkach. Jednak dla nabywców, kupujących kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali też pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają znacznie zredukować koszt napoju. W przypadku, kiedy kupujący ma wątpliwości, czy dany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]